Časté dotazy

Proč je fyzikální účinek (udušení vší i hnid) přípravku NYDA® tak vhodný a rychlý?

Přípravky NYDA® neobsahují žádné insekticidy ani neurotoxické látky (neurotoxiny pronikají pokožkou a mohou způsobit nežádoucí účinky, navíc na ně postupně vzniká rezistence, tzn.přípravky obsahující neurotoxiny tedy často neúčinkují, tak, jak očekáváte). Obsahují patentovaný 2-stupňový dimeticon, který je k pokožce zcela šetrný a hypoalergenní. Tato speciální složka je navržena tak, aby vším i hnidám ve velmi krátkém čase zaplnila dýchací otvory a udusila je bez jakéhokoliv podráždění pokožky či vlasů - to vše navíc bez rezistence (k udušení vši i hnidy dochází fyzikální cestou). Více informací o způsobu účinku >>

Proč musí být přípravky NYDA® aplikovány na suché vlasy?

Voda speciální složku přípravku NYDA® (2-stupňový dimeticon) rozředí a zabrání tak správnému účinku.

Mohu přípravek NYDA® použít i na novorozence, kojence, batole nebo dítě v předškolním věku?

Ano, NYDA® je díky svému extrémně šetrnému složení vhodná pro děti jakéhokoliv věku.

Mohu použít přípravek NYDA, když jsem těhotná?

Ano, NYDA® je díky svému extrémně šetrnému složení vhodná nejen pro děti od narození, ale i pro těhotné a kojící ženy.

Proč mám kontrolovat vlasy po 8-10 dnech?

Obecně platí, že jedním z preventivních opatření je včasné zachycení výskytu vší. U přípravků NYDA se doporučuje po 8 – 10 dnech od aplikace provést kontrolu. Může se stát, že jsme při první aplikaci nebyli důslední a zapomněli jsme některou část vlasů ošetřit (viz.životní cyklus vši) a nebo, že v průběhu daného období došlo opět k napadení (což se může stát i díky tomu, že nejsou všichni ošetřeni ve stejnou dobu a nebo nepoužívají účinné přípravky).

Pokud najdete nevítané hosty, ošetření opakujte. V případě, že ne, máte jistotu, že jste nad vší zvítězili (alespoň do doby dalšího výskytu vší ve vašem okolí).

Může NYDA® ovlivnit obarvené vlasy?

Je možné, že barva obarvených vlasů může lehce změnit odstín. Případně může dojít ke zkrácení trvanlivosti současného obarvení. Od zavedení řady produktů NYDA® v roce 2006 nejsou hlášeny žádné problémy či potíže s obarvenými vlasy ošetřenými přípravky NYDA®. Pokud se u vás nějaký problém s obarvením vlasů vyskytl, budeme rádi pokud nás kontaktujete. Pro jistotu doporučejeme s novým barvením vlasů počkat 2 dny od ošetření přípravkem NYDA®. Po 2 dnech by měly být všechny hlavní účinné složky přípravku NYDA® z vlasů zcela vymyty.