Vši v mateřských a základních školách

Zavšivení v předškolních a školních zařízeních není jen otázkou začátku školního roku, ale může k němu docházet i několikrát ročně. Ideálním obdobím pro vši jsou prázdniny a také zima, kdy přenos vší usnadňují doplňky oblečení jako jsou šály a čepice. Není tedy možné jednoznačně určit rizikové období….prostě vždy, když jsou děti v častém a blízkém kontaktu a může tak snadno dojít k rozšíření vší.

Informovanost rodičů na prvním místě
Zaměstnanci školek a škol dnes nesmí vši u dětí sami diagnostikovat, nicméně při pozorování nadměrného škrabání u některého z dětí je vhodné neprodleně informovat jeho rodiče a žádat je o co nejrychlejší ověření možného zavšivení. Pokud rodič výskyt vší potvrdí, je vhodné informovat i rodiče zbytku kolektivu a poprosit je o kontrolu. Děti s potvrzeným výskytem živých vší ve vlasech by rodiče měli nechat doma a zajistit jejich řádné odvšivení.


Ke stažení

                          SEZNAM ŠKOLNÍCH POTŘEB


Poradenství a materiály ZDARMA

Zástupcům školek/škol po celé ČR nabízíme poradenství zdarma - konzultace poskytujeme telefonicky nebo osobně přímo ve vašem zařízení. V rámci poradenství také zdarma obdržíte množství tištěných edukačních materiálů vhodných například i pro distribuci rodičům.

V případě zájmu o bezplatné poradenství vyplňte, prosím, následující formulář:

Preferuji:

Zpracování osobních údajů:

Dávám souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Medindex spol. s r.o., sídlem: Olštýnská 607/1, Praha 8, 181 00, IČ 2615517, DIČ CZ2615517 vedené u Městského soudu v Praze, spisová značka C 74915 za marketingovými účely. Tento souhlas platí na dobu 3 let a je možné jej kdykoliv odvolat zkontaktováním společnosti Medindex spol. s r.o. tel. (+420) 284682673, email: medindex@mdx.cz, vypracováno dle zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679.

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná.