Jak účinkují přípravky NYDA®?

NYDA® vši jednoduše udusí. A nejen vši, ale i jejich larvy a hnidy. Učiní tak rychle a se 100% efektivitou. Složení přípravků NYDA® je unikátní (žádný jiný přípravek neobsahuje 2-stupňový dimeticon) a účinek vědecky podložený.

Přípravky NYDA® jsou naprosto šetrné a bez nebezpečných insekticidů - vhodné i pro novorozence a také pro těhotné a kojící ženy.

Na videu můžete vidět laboratorní experiment1 dokumentující bleskový účinek 2-stupňového dimeticonu již v první minutě působení přípravku NYDA®.

Efekt přípravků NYDA® na dýchací systém vši

Dýchací soustava vši dětské se skládá ze sedmi otvorů (stigmat) s průměrem cca 10 µm, na obou podélných stranách těla, které přecházejí do jemných tracheií. Prostřednictvím nich se kyslíkem zásobují vnitřní orgány vši. NYDA® přichází se zcela unikátním řešením, jak tyto otvory nenávratně ucpat a veš i vajíčka (hnidy) tím v rekordním čase udusit.

Přípravky NYDA® se vyznačují dvěma rozdílnými typy dimeticonu: řídkým (lehce tekoucím) a hustým, s  2-stupňovým účinkem.

1. Stupeň

Řídký a lehce tekoucí dimeticon poskytuje  přípravku NYDA® potřebné vlastnosti, aby  mohl proniknout do dýchacího systému  vší, nymf i do dýchacích otvorů hnid  a zabránit výměně O2 a CO2.

2. Stupeň

Tekutý dimeticon se odpaří, hustý dimeticon zůstává na místě. NYDA® zhoustne a nenávratně uzavře dýchací systém.

Dýchací otvor vši po aplikaci přípravku NYDA®

Snímek dýchacího otvoru vši PŘED ošetřením přípravkem NYDA®

Snímek dýchacího otvoru vši PO ošetření přípravkem NYDA®

Unikátní vlastnosti 2-stupňového dimeticonu

V lékárnách najdete velké množství různých přípravků a účinných látek proti vším, které slibují vysoké účinky i bezpečnost, ale často chybí klinické důkazy.V čem jsou přípravky NYDA® jedinečné? Přípravky NYDA® jako jediné na světě obsahují patentovaný 2-stupňový dimeticon. Pojďme se společně podívat v čem se 2-stupňový dimeticon odlišuje a proč.

Graf znázorňující výsledek laboratorního testu

Video z průběhu laboratorního testu

Graf a video znázorňují laboratorní test2 schopnosti pokrytí a rozprostření se po povrchu u různých přípravků proti vším s odlišným obsahem dimeticonu v porovnání s vodou.

2-stupňový dimeticon NYDA® má díky unikátnímu složení (vysoce a nízce viskozní dimeticon)  velmi nízké povrchové napětí. NYDA® má díky tomu potřebnou schopnost pokrýt a rozprostřít se tak, aby pronikla hluboko  do dýchacího systému vší, larev a hnid.


Účinná látka NYDA® vs jiné učinné látky

Porovnání různých účinných látek proti vším (porovnávací studie In vitro3, 4, 5)
Jednoznačný výsledek dokazuje lepší působení 2-stupňového dimeticonu v porovnání  s jinými přípravky proti vším.
Vši po 5 minutách od ošetření přípravky NYDA® express a NYDA® plus neprojevují žádné  známky života.

Graf porovnávající vybrané účinné látky


Zdroje:
1) Richling I. and Böckeler W. (2008): Lethal effects of treatment with a special dimeticone formula on head lice and house crickets (Orthoptera, Ensifera: Acheta domestica and Anoplura, Phthiraptera: Pediculus humanus) – Insights into physical mechanisms. Arzneimittelforschung 58 (5), 248-254.
2) Böckeler W. und Richling I. (2007). Laborstudie zu den Kriech- und Spreiteigenschaften von Pedikuloziden. AG Parasitologie, Zoologisches Institut  der Christian-Albrechts-Universität zu Kiel
3) V grafu jsou zahrnuté různé porovnávací studie in-vitro. Studie byly realizované za standardizovaných zkušebních podmínek.
4) Oliveira F.A.S. et al. (2008): In vitro -Wirksamkeit von fünf gängigen Kopflausprodukten. Monatsschr. Kinderheilkd., Band 156, suppl. 1, S. 82
5) Heukelbach J. et al. (2009): A new two-phase dimeticone pediculicide shows high efficacy in a comparative bioassay. BMC Dermatol 14; 9:12. doi:  10.1186/1471-5945/9/12 und Publikation in Vorbereitung.